Klub szachowy w Warszawie – lista warszawskich klubów szachowych

Chcesz nauczyć się grać w szachy? A może turnieje z bliskimi to już dla Ciebie za mało i chcesz się zmierzyć z poważnymi przeciwnikami? Sprawdź listę klubów szachowych w Warszawie.

Szachowy Uniwersytet

Jako pierwszy przedstawiamy Szachowy Uniwersytet, który stanowi jedną z sekcji Fundacji 23. Raz w tygodniu organizuje zajęcia, podczas których można nauczyć się nowych strategii, przygotować do udziału w turniejach. Lekcje prowadzone są przez dyplomowanego trenera szachowego oraz instruktorkę sportu szachowego, która jest międzynarodową mistrzynią i wielokrotną reprezentantką Polski.

Aby zapisać się do tego klubu szachowego, należy opłacić wpisowe, wynoszące 60 zł. To jednorazowa opłata dla nowych członków. Oprócz tego trzeba regularnie regulować miesięczną składkę klubową, wynoszącą 92 zł.

Klub szachowy Szachbem

W Warszawie prężnie działa klub szachowy Szachbem, który zorganizowany jest w przy Ośrodku Kultury i Edukacji Spółdzielni Mieszkaniowej Wola. Jest on zarejestrowany w Polskim Związku Szachowym.

Zajęcia prowadzone są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Grupy są dobierane ze względu na poziom zaawansowanie. Dzięki temu nowi członkowie klubu mogą dopiero zapoznać się z zasadami gry, a Ci bardziej doświadczeni przygotować do turniejów.

Szachbem organizuje także ligę szachową. Prowadzona jest letnia raz zimowa Szkółka Szachowa.

Pionek szachowy

Klub Szachowy „Polonia”

„Polonia” to kolejny klub szachowy w Warszawie. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim dla dzieci, przy czym są one dzielone na grupy ze względu na to, czy posiadają, czy nie kategorię szachową (a jeśli już ją mają, to ze względu na rodzaj kategorii).

Oprócz tego można przyłączyć się do kilkudniowego zgrupowania szachowego, które odbywa się nad morzem, po zakończeniu roku szkolnego. Co więcej, Fundacja Szachowa prowadząca klub „Polonia”, od 2007 roku jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Pamięci Mieczysława Najdorga. Turnieje te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Klub Szachowy Caissa

Od 2003 roku w Warszawie działa Uczniowski Klub Sportowy Caissa, który został zarejestrowany w Polskim Związku Szachowym. Zajęcia w tym klubie szachowym prowadzone są dla dzieci i młodzieży. Mają one możliwość wzięcia udziału w turniejach oraz obozach szachowych. Są odpowiednio przygotowywane do zdobycia kategorii i rankingów PZSach i FIDE.

Członkowie UKS Caissa niejednokrotnie stawiali na podium w turniejach, klub ten może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Co ciekawe, na swojej stronie internetowej zamieszcza różne zadania dla szachistów oraz udostępnia informacje o stronach, dzięki którym można nauczyć się zasad przez internet.

PZSzach

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zarejestrowanych związkach szachowych, możesz zajrzeć do Centralnego Rejestru Członków Polskiego Związku Szachowego. Dzięki temu sprawdzisz też pozostałe kluby szachowe w Warszawie, takie jak UKS „Czternastka”, KSSSN „Ursynów Warszawa” czy KS „Entropia” NZSPW Warszawa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *