Klub szachowy w Gdańsku, Gdyni, Sopocie – lista trójmiejskich klubów szachowych

Chcąc spopularyzować jakiś sport, potrzebne są miejsca, gdzie może być on swobodnie trenowany. W przypadku szachów najczęściej wymienia się kluby, szkółki, akademie czy sekcje szachowe, które zajmują się popularyzacją tego sportu. Jak sytuacja szachów wygląda w trójmieście? Gdzie w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie można szlifować swoje umiejętności szachowe?

UKS Korona Gdańsk

Jednym bardziej znanych miejsc jest Uczniowski Klub Sportowy „Korona” Gdańsk, gdzie młodzi szachiści mogą stawiać swoje pierwsze kroki w tej „królewskiej grze”, a także szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Uczestnicy zajęć mają szansę nie tylko spędzić ciekawie czas poza lekcjami, ale też w przypadku tych najlepszych, wziąć udział z licznie organizowanych turniejach miejskich, ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Ten klub szachowy można znaleźć przy ul. Zielony Trójkąt 1 w Gdańsku.

UKS MDK Gdynia

W przypadku Klubu Szachowego z Gdyni także mamy do czynienia z inicjatywą uczniowską. Został on założony w 2012 roku przez grupę rodziców i nauczycieli, w celu spopularyzowania tego sportu. Głównym celem było wykorzystanie gry w ramach wychowawczych dzieci i młodzieży i kształtowaniu w nich pożądanych cech, przydatnych w dorosłym życiu.

Klub, mimo dość krótkiej historii działalności mocno się rozwinął i szybko zaczęli ujawniać się utalentowani szachiści, którzy zdobywali medale na turniejach na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Systematycznie prowadzone są zajęcia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Adres klubu mieści się na ul. Grabowo 2 w Gdyni.

Pionki szachowe

TKKF „Rzemyk” Gdynia

Jest to kolejny klub szachowy z licencją, którego członkowie biorą udział w licznych turniejach różnej rangi. Obok zawodników, klub posiada także licencjonowanego sędziego oraz kilku szkoleniowców, którzy wspomagają osoby chętne w doskonaleniu swoich umiejętności szachowych. Klub mieści się przy ul. 10 lutego 33 w Gdyni i jest częścią Ogniska Towarzystwa Kultury Fizycznej Rzemyk w Gdyni.

WKS Flota Gdynia Sekcja Szachowa

WKS Flota Gdynia to Wojskowy Klub Sportowy, w którym znajduje się wiele różnych sekcji, w tym także licencjonowana sekcja szachowa. Zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży odbywają się w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni, a także w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 33. Pierwszy raz powstała ona w 1946 roku, po kilku latach sekcję jednak rozwiązano i powróciła dopiero w 2013 roku. Działa do chwili obecnej oferując profesjonalne szkolenia i biorąc udziały w turniejach szachowych.

UKS Gedanensis Gdańsk

Jest to Uczniowski Klub Sportowy, który powstał w celu krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, w tym także naukę gry w szachy, pod okiem doświadczonych graczy. Sekcja szachowa bierze udział w organizowanych okresowo turniejach szachowych. Siedziba klubu mieści się przy ul. Dworskiej 34, jednak zajęcia szachowe mogą odbywać się również w Szkole Podstawowej w Kowale pod Gdańskiem.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *