oglądasz sklepy z szachami wizytówki

więcej filtrów

brak dodatkowych filtrów dla ustawionego widoku

sklepy z szachami teraz zamknięte

Sklep szachowy SQUARE

czeka na pierwszą ocenę!

Piłsudskiego 107, 32-540 Trzebinia, Polska

Jednym z pierwszych pytań początkującego amatora szachów jest pytanie o sklep z szachami. Tutaj sprawa nie jest prosta. Są sklepy posiadające w swoim asortymencie wszystko co jest związane z szachami, są dystrybutorzy różnych gier planszowych i inne osoby, które przy okazji sprowadzenia swojej firmy sprzedają szachy i inne akcesoria dla szachistów

Gdzie znaleźć sklep szachowy?

  • stacjonarny sklep szachowy
  • sklep szachowy online
  • stoisko szachowe na zawodach szachowych
  • stacjonarny sklep gdzie sprzedają szachy

Wszystkie sklepy szachowe w większości działają online, nieliczne mają także swoje placówki stacjonarne. Często możemy też znaleźć ich stoiska na zawodach szachowych.

Stacjonarny sklep szachowy

W Polsce można znaleźć kilka stacjonarnych sklepów szachowych. Jeden z największy to jednak sklep szachowy online Caissa Juriego Zezulkina, który znajduje się w Kożuchowie czy też sklep Sunrise z Lublina. Oba sklepy sprzedają głównie za pośrednictwem internetu, choć możemy ich stoiska spotkać często na zawodach szachowych.

Sklep szachowy online

Szachy i wszystkie akcesoria szachowe naokoło sprzedawane są głównie za pośrednictwem internetu. W przeszłości mieliśmy w Polsce cztery/pięć sklepów. Obecnie mamy ich już ponad dwadzieścia. Niektóre działają na dużą skalę inne sprzedają tylko przy okazji prowadzenia innej działalności.

Stoisko szachowe na zawodach

Mimo, że nie jest to osobna kategoria sklepów, bo na zawodach szachowych wystawiają się sklepy opisany w innych kategoriach to jednak nie licząc internetu to właśnie w czasie dużych turniejów szachowych, których w Polsce nie brakuje możemy pierw zobaczyć, a potem kupić potrzebną książkę szachową czy też szachy. Na takich stoiskach bardzo często zakupimy szachy dla dzieci czy też książki dla początkujących szachistów.

Stacjonarny sklep gdzie kupić szachy

Sklep z szachami w Warszawie, sklep z szachami we Wrocławiu czy Krakowie znajdzie każdy. W mniejszych miastach może być większy problem. Zamieszczamy tutaj sklepy szachowe, gdzie między innymi możesz kupić rekomendowane zestawy szachowe, szachy drewniane czy też szachy turniejowe. Ciekawostką szachową, którą

Co można znaleźć w sklepach szachowych?

  • szachy i szachownice
  • zegary szachowe
  • książki szachowe
  • meble szachowe
  • inne akcesoria

Szachy i szachownice

Szachy mogą być wykonane z drewna, różnego rodzaju, plastiku, szkła, kamienia czy metalu. Głównie od tego i od sposobu wytworzenia (maszynowy czy ręczny) zależy od ich cena.  Sklepy szachowe w swoich ofertach mają ich setki rodzajów.  Do celów dekoracyjnych domowych znacznie lepiej sprawdzi się szachownica drewniana wykonana wysokiej jakości drewna jak i pięknie rzeźbione figury szachowe. Do klubu preferowane są szachownice tekturowe i bierki plastikowe jako, że jest to pomocne w czasie organizowania dużych turniejów szachowych. Czy gramy na szachownicy tekturowej, winylowej czy też drewnianej zależy to już tylko od naszego upodobania.

Zegary szachowe

Zegar szachowy to nieodzowny element każdego szachisty oraz rzecz bez której nie obejdzie się turniej szachowy. To dzięki niemu możemy ograniczyć czas graczy potrzebny na rozegranie jednej partii. Zegary takie posiadają dwie tarcze w przypadku urządzeń mechanicznych i dwa wyświetlacze w przypadku zegarów elektronicznych. Gracze za pomocą odpowiedniej przekładni zmieniają uruchamiają zatrzymują swój zegar i uruchamiają przeciwnika. Obecnie stosuje się głównie zegary elektroniczne, bowiem na turniejach szachowych  w większości obowiązuje tempo gry z dodawanym czasem po każdym wykonanym posunięciu.

Książki szachowe

W szachach mamy wiele rodzajów książek szachowych. Od książek podstawowych wyjaśniających podstawowe zasady gry w szachy, które są dobre dla początkujących szachistów po książki szachowe przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy opisujące różne aspekty gry w szachy. Dużą popularnością wśród czytelników cieszą się książki debiutowe. Instruktor szachowy czy też trener szachowy z pewnością doceni pozycje, które zawierają książki z dziedziny gry środkowej czy też końcówek. W sklepach szachowych dużą popularnością cieszą się także książki z zadaniami taktycznymi. To je właśnie kupują najmłodsi adepci królewskiej gry.

Meble szachowe

Meble szachowe to głównie stoliki z wbudowanymi szachownicami i skrytkami na trzymanie figur szachowych.  W Polsce mamy tylko kilka sklepów oferujących takie stoliki. Inną opcją zaopatrzenia się w taki dekoracyjny mebel jest zamówienie go u lokalnego stolarza.

Inne  akcesoria

W sklepie szachowym oprócz szachów niekiedy można znaleźć  także dodatkowe akcesoria. Głównie pomocne są dla instruktorów czy trenerów. Często możemy znaleźć puchary czy medale z elementami szachów. Nauczyciele szachów, uczący w przedszkolu docenią fakt możliwości nabycia wielu naklejek szachowych, które są doskonałym elementem motywującym najmłodszych adeptów królewskiej gry.