Klub szachowy w Łodzi – lista łódzkich klubów szachowych

Jeśli szachy są Twoją pasją i wśród znajomych, rodziny, nie masz godnych siebie przeciwników, najwyższy czas pomyśleć o zapisaniu się do klubu szachowego. Podpowiadamy, gdzie takie znajdziesz w Łodzi.

Polski Związek Szachowy

Mamy dobrą i złą wiadomość. Zaczniemy od tej złej – nie każdy klub szachowy w Łodzi ma swoją stronę internetową czy profil w serwisach społecznościowych, a więc znalezienie tego znajdującego się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania może być nie lada wyzwaniem.

Tylko nie wychodź jeszcze z tej strony, bo mamy i dobrą wiadomość – każdy liczący się klub rejestruje się w Polskim Związku Szachowym. A ten prowadzi Centralny Rejestr Członków. Możesz sprawdzić łódzkie związki szachowe – zarówno graczy, jak i klub, do których przynależą.

A skoro już wiesz, gdzie szukać więcej informacji na ten temat, ze spokojnym sumieniem możemy przejść do naszej listy klubów szachowych w Łodzi.

Klub Szachowy AKIBA

Na pierwszy ogień idzie Klub Szachowy AKIBA. Jest to stosunkowo nowa organizacja, bo utworzona w 2018 roku, ale została już zarejestrowana w PZSzach. Jest prowadzona przez Fundację im. Akiby Rubinsteina.

Jeśli chcesz uczestniczyć w turniejach szachowych, dowiedz się o możliwość przystąpienia do tego klubu.

Klub Szachowy Łódź-Widzew

W Widzewskim Domu Kultury w Łodzi odbywają się raz w tygodniu spotkania klubu szachowego. Zajęcia prowadzone są zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Jeśli chcesz poznać tajniki tej gry, to może być Twój pierwszy krok.

Ciekawą formą spotkań są zajęcia online z instruktorem o rankingu FIDE 2200.

Szkółka szachowa Rondo

Uczniowie szkół podstawowych mogą zapisać się do szkółki szachowej, której zajęcia odbywają się w Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo. Organizowana jest ona przez Bałucki Ośrodek Kultury.

To doskonały sposób na to, aby zapoznać najmłodszych z tą grą i przy okazji rozwinąć w nich zdolność strategicznego, logicznego myślenia.

Łódzka Szkoła Szachowa Krzyś

Na końcu chcielibyśmy wspomnieć o Łódzkiej Szkole Szachowej Krzyś, która prowadzi naukę gry w szachy w szkołach podstawowych, przedszkolach, a także innych ośrodkach edukacyjnych na terenie Łodzi. Można też zapytać się o możliwość przeprowadzenia indywidualnych lekcji.

Czy warto grać w szachy?

A czy warto zapisać się do klubu lub szkółki szachowej? Zdecydowanie tak! Sport ten (tak, tak, szachy uznane zostały za dyscyplinę sportową), rozwija kreatywność, strategiczne myślenie, a także kształci umiejętność przewidywania następstw swoich działań. Jak zostało to udowodnione, osoby grające w szachy mogą pochwalić się wyższym IQ, często wykazują biegłość w naukach ścisłych. A przy okazji, może to być wspaniała rozrywka.

Szachy w Łodzi to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, nawet jeśli nie masz ambicji do uczestniczenia w krajowych czy międzynarodowych turniejach. Wybierając klub szachowy, zwróć jedynie uwagę na to, czy poziom zajęć jest dopasowany do Twoich umiejętności. Najprościej jest się skontaktować z wybranym klubem i dopytać o wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisu, bo ta często jest tylko przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *