Klub szachowy w Białymstoku – lista białostockich klubów szachowych

Kluby szachowe w Polsce są coraz popularniejsze, a krzewienie miłości do tej królewskiej gry zaczyna się dość wcześnie, ponieważ już w wieku dziecięcym. W większości miast można takie kluby znaleźć i nie inaczej jest w Białymstoku, gdzie takich miejsc jest kilka. Gdzie warto szukać? Oto lista białostockich klubów szachowych.

Szkółka Szachowa w Białymstoku

Mówiąc o Szkółce Szachowej w Białymstoku, ma się na myśli specjalną aplikację do nauki gry, która przeznaczona jest dla klubów, szkół, przedszkoli i instruktorów, a także rzecz jasna dla samych uczniów i zawodników. Dzięki niej młodzi szachiści są w stanie samodzielnie, ale i pod okiem nauczycieli doskonalić swoje umiejętności, a wszystko za pomocą specjalnej aplikacji.

Nie jest to stricte klub szachowy, jednak niewątpliwie ma on niewątpliwie duży wpływ na rozwój zainteresowań szachowych wśród mieszkańców Białegostoku, szczególnie dzieci. Stowarzyszenie współpracuje bowiem z klubami i każdym, kto jest zainteresowany rozwojem w tym kierunku. Siedziba firmy mieści się w Białymstoku na ul. Gajowej 30A.

Klub Szachowy Jagiellonia Białystok

Jest to jedna z sekcji popularnego klubu sportowego, jakim jest Jagiellonia Białystok. Oferta klubu skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku od 4 do 10 lat, ale też i do rodziców. Dzięki temu nie tylko popularyzuje się grę w szachy wśród najmłodszych, ale i zacieśnia więzi rodzinne, a także zdobywa szansę do wzięcia udziału w turniejach szachowych na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Klub Szachowy Jagiellonia Białystok połączył swoje siły ze Szkółką Szachową.

Pionek szachowyna skale

MUKS Stoczek – sekcja szachowa

Jest to klub, który z powodzeniem działa już od 1995 roku, kiedy został uchwalony na zebraniu założycielskim. Znajduje się on przy szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku, a funkcjonująca przy nim sekcja szachowa posiada klubową licencję Polskiego Związku Szachowego, dzięki czemu każdy z uczestników ma prawo do udziału w turniejach organizowanych przez związek.

Działalność klubu skierowana jest przede wszystkim do uczniów, a zajęcia organizowane są według specjalnych harmonogramów i podzielone ze względu na zaawansowanie. Początkowo skupiał się on na uczniach tej konkretnej szkoły, obecnie jednak funkcjonuje jako klub międzyszkolny.

Akademia Szachowa Gambit

Jest to szkoła, której podstawowym zadaniem jest szkolenie młodych szachistów, jednak oprócz trenowania mistrzów, ma także inne ważne cele, w tym krzewienie walorów edukacyjnych, wychowawczych i społecznych. Przede wszystkim jednak istotne jest popularyzowanie szachów i dążenie do mistrzostwa w tej królewskiej rozgrywce.

Akademia skupia się na szkoleniu dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także młodzieży oraz dorosłych. Tym samym swoje miejsce może znaleźć tam każdy. Organizowane są także turnieje, zarówno wewnątrz klubu, jak i mistrzostwa na szczeblu powiatowym. Adres: ul. Dzielna 19.

MDK Białystok

Miejski Dom Kultury w Białymstoku także posiada sekcję szachową, gdzie każdy zainteresowany może przyjść i doskonalić swoje umiejętności w grze pod okiem doświadczonych i utytułowanych trenerów. Co więcej, uczestnicy Pracowni Szachowej MDK biorą udział w organizowanych w mieście i nie tylko turniejach szachowych, przy czym mogą poszczycić się także wieloma zwycięstwami. Klub ten mieści się na ul. Warszawskiej 79a.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *