Klub szachowy w Krakowie – lista krakowskich klubów szachowych

Tak jak wiele miast w Polsce, tak i Kraków może poszczycić się dość długą tradycją jeśli chodzi o kluby szachowy i rozgrywki „królewskiej gry”. Będąc więc w mieście lub szukając miejsca dla doskonalenia swoich umiejętności szachowych czy też po prostu by ciekawie spędzić czas, warto zapoznać się z tamtejszymi klubami szachowymi.

Krakowski Klub Szachistów 1893

Jest to zdecydowanie jeden z najstarszych klubów szachowych nie tylko w Krakowie, ale i w Polsce. Długa historia klubu sprawia, że ma duże doświadczenie, które zdobyte zostały w licznych rozgrywkach przez zawodników. Prowadzona jest szkoła szachowa, gdzie wsparcia udzielają trenerzy. Klub może pochwalić się licznymi sukcesami w występach ligowych i turniejach. Siedzibę można znaleźć na ul. Prądnickiej 43.

Klub Szachowy Dwie Wieże

Jest to stosunkowo nowy klub, ponieważ został on powołany w 2018 roku, z inicjatywy Fundacji Gens Uma Sumus, która skupia się na edukowaniu, wychowaniu i krzewieniu odpowiednich wartości wśród dzieci i młodzieży. Na razie zawodnicy klubu nie odnieśli jeszcze żadnych sukcesów, biorą jednak udział w rozgrywkach ligowych. Zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone są pod okiem doświadczonych trenerów. Klub mieści się przy Szkole Podstawowej nr 62.

Sekcja Szachów KS Cracovia

Swoją sekcję szachową posiada również powszechnie znany klub sportowy, jakim jest Cracovia. Młodzi szachiści regularnie biorą udział w turniejach ligowych, odnosząc w nich mniejsze czy większe sukcesy. Zresztą, w barwach Cracovii grają zarówno juniorzy, jak i seniorzy. Siedzibę klubu można znaleźć w dworku w Parku Jordana od strony al. 3 maja.

Plansza z szachami

Sekcja Szachów KS Korona Kraków

Korona Kraków jest kolejnym klubem sportowym, w którym jedną z prowadzonych sekcji jest ta poświęcona szachom. Jest to jeden ze starszych klubów w Krakowie, a jego wychowankowie biorą regularnie udział w organizowanych na szczeblu miejskim i wojewódzkim turniejach szachowych. Siedzibę można znaleźć przy ul. Kalwaryjskiej 9/15.

MKS KSOS Kraków

Jest to Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im Szarych Szeregów, znajdujący się przy al. Powstania Warszawskiego 6 w Krakowie. Ta placówka pozaszkolna zajmuje się wychowaniem i kształtowaniem tak umysłowym, jak i fizycznym kolejnych młodych pokoleń. Wśród wielu różnych działów, znajduje się także sekcja szachów, której członkowie – dzieci i młodzież, biorą udział w turniejach szachowych w grupach juniorskich i seniorskich.

TS Wisła Kraków

To kolejny popularny i powszechnie znany klub sportowy, głównie piłkarski. Posiada on jednak także Towarzystwo Sportowe, w którym znajduje się wiele różnych sekcji sportowych, w tym także sekcja szachów. Jak się okazuje, zawodnicy regularnie biorą udział w różnego rodzaju turniejach, odnosząc na nich sukcesy.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *