Klub szachowy w Lublinie – lista lubelskich klubów szachowych

W Lublinie działa kilka klubów szachowych, więcej jest jednak miejsc, w których tajniki tej gry mogą zgłębiać dzieci oraz młodzież. Największym klubem jest Lubelski Klub Szachowy, którego prezesem jest Zbigniew Pyda. Gdzie jeszcze można szukać w Lublinie informacji o szachach i gdzie można nauczyć się w nie grać?

Lubelski Klub Szachowy

Lubelski Klub Szachowy znajduje się przy ul. Biernata z Lublina 20/3. Został on zarejestrowany we wrześniu 2012 roku, a jego prezesem jest Zbigniew Pyda. Na stronie klubu znaleźć można szereg informacji o zbliżających się turniejach w Lublinie i w województwie. Oprócz tego Lubelski Klub Szachowy może zorganizować szkolenia i warsztaty z grania w szachy, np. w szkołach. Zapewniona jest przy tym obsługa sędziowska. Klub oferuje również lekcje indywidualne i grupowe prowadzone przez doświadczonych instruktorów i zawodników.

Lubelski Związek Szachowy LUZszach

W Lublinie działa też Lubelski Związek Szachowy LUZszach. Jego działalność rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku, obecnie jest zawieszona. Siedziba związku znajduje się w Lublinie przy ul. Garbarskiej 8/16, a prezesem jest Piotr Zbigniew Piwowarczyk. Na stronie internetowej LUZszach znaleźć można listę lubelskich sędziów szachowych, kluby szachowe z województwa lubelskiego oraz kalendarium turniejów.

Brązowe szachy

Szachy w Lublinie – gdzie się uczyć?

W Lublinie i w województwie lubelskim wiele jest miejsc, gdzie można nauczyć się grać w szachy. Wśród nich wyróżnia się Lubelską Akademię Szachową. Znajduje się ona w Spiczynie i zajmuje się popularyzacją gry w szachy, nauką dzieci i młodzieży, a także organizacją i sędziowaniem imprez szachowych. Lubelska Akademia Szachowa została założona w 2016 roku, a w jej zespole znaleźć można zawodników, sędziów i instruktorów mających na koncie wiele sukcesów w szachach.

Oprócz Lubelskiej Akademii Szachowej jest jeszcze wiele innych miejsc, w których można nauczyć się grać w szachy. Z reguły oferty skierowane są do dzieci, młodzieży i studentów. Lekcje szachów prowadzone są między innymi w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” na Starym Mieście, przy ul. Grodzkiej 11.

Nauka gry w szachy realizowana jest również przez Miejski Klub Sportowy „Start” przy ul. Piłsudskiego 22, Uczniowski Klub Sportowy „Pięćdziesiątka” przy ul. Roztocze 14, Dom Kultury „Kolejarz” przy ul. Kunickiego 35, Dom Kultury „Błonie” przy ul. Dragonów 2, Dom Kultury „Łęgi” przy ul. Tatarakowej 28 i Dom Kultury „Czechów” przy ul. Kiepury 5a.

W Lublinie działa również szkoła Lingua Chess, gdzie można uczyć się języka angielskiego, ale i gry w szachy. Zajęcia prowadzone są przez trenerów szachów – Macieja Kozieja i Kamilę Łobko. Lekcje odbywają się w małych grupach, maksymalnie do 10 osób. Dzieci mogą korzystać z tablic interaktywnych i nowoczesnego oprogramowania szachowego. Regularnie organizowane są rozgrywki szachowe, aby dzieci mogły poznać zasady zdrowej rywalizacji. Lingua Chess znajduje się przy Al. Warszawskiej 47 w Lublinie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *