KSz. Hańcza Suwałki

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub Szachowy Hańcza Suwałki to polski klub szachowy o bogatej historii i tradycjach. Został założony w 1955 roku i jest jednym z najstarszych klubów szachowych w Polsce.

Członkowie klubu regularnie biorą udział w rozgrywkach szachowych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, m.in. w III lidze polskiej drużynowych mistrzostw szachowych. W swoim dorobku klub ma wiele sukcesów na różnych szczeblach rozgrywkowych, w tym kilkakrotne zdobycie mistrzostwa Podlasia drużynowo i indywidualnie, a także wicemistrzostwa Polski juniorów drużynowo.

Klub organizuje również wiele turniejów szachowych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych, w tym coroczny Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Hańcza Cup”, który odbywa się w Suwałkach. W klubie działa także sekcja szachowa dla dzieci i młodzieży, która prowadzi zajęcia szachowe dla najmłodszych oraz organizuje turnieje i zawody.

Klub Szachowy Hańcza Suwałki jest znanym i cenionym klubem w polskim środowisku szachowym, a jego członkowie regularnie reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

image