MLKS Czarni Olecko

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

MLKS Czarni Olecko to klub szachowy z siedzibą w Olecku, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to klub zrzeszający osoby zainteresowane grą w szachy w Olecku i okolicach.

Klub MLKS Czarni Olecko powstał w 1963 roku i przez lata swojej działalności zebrał wiele osiągnięć i sukcesów. W klubie działa sekcja juniorska i seniorska, skupiające wiele utalentowanych zawodników. W klubie organizowane są szkolenia i treningi dla dzieci i młodzieży, a zawodnicy klubu regularnie uczestniczą w turniejach szachowych na różnych poziomach zaawansowania.

W swojej historii klub ten odnosił wiele sukcesów na arenie regionalnej i krajowej. Zawodnicy MLKS Czarni Olecko zdobywali liczne medale na różnych turniejach szachowych, a klub ten regularnie plasuje się w czołówce drużynowych rozgrywek szachowych. W 2021 roku drużyna seniorska klubu zajęła drugie miejsce w rozgrywkach IV ligi wojewódzkiej.

Klub ten organizuje także wiele turniejów szachowych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. W 2019 roku klub zorganizował m.in. Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Szachach.

 

image