Klub Szachowy MIKAMA Świdnica Twoja

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub Szachowy „Mikama” powstał w 2021 roku w Świdnicy. Od tego momentu można zaobserwować znaczne ożywienie życia szachowego w tym mieście. Obecnie klub zrzesza 87 członków i ciągle się rozwija. Główną działalnością jest propagowanie szachów poprzez szkolenie młodzieży. Zajęcia szachowe prowadzone są na różnym poziomie zaawansowania. Zwykle ich grafik ustalany jest zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego i zajęcia ruszają od początku października, dlatego warto śledzić wizytówkę klubową i sprawdzać aktualizacje harmonogramu zajęć.

Klub organizuje również liczne turnieje szachowe, w tym Świdnicki Festiwal Szachowy. W ramach Festiwalu odbywa się jednocześnie kilka turniejów z podziałem na grupy rankingowe. Każdy miłośnik szachów znajdzie dla siebie grupę turniejową dopasowaną do swoich możliwości. W 2022 roku KSz „Mikama” zorganizował Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych – potężną imprezę w 12 grupach wiekowych.

W sezonie 2021/2022 klub wygrał IV Ligę Dolnośląską Okręgu Wałbrzyskiego.

Najbardziej rozpoznawalnym i utytułowanym zawodnikiem klubu jest kandydat na mistrza krajowego (k) Kamil Gałuszka, który został Mistrzem Polski Amatorów w szachach błyskawicznych w 2019 roku. Kamil jest jednocześnie prezesem klubu i jego głównym trenerem. Klubem kieruje zarząd:

  • Kamil Gałuszka – Prezes,
  • Katarzyna Dratwa – Wiceprezes,
  • Małgorzata Chiciak-Gałuszka – Sekretarz,
  • Jakub Maracewicz – Skarbnik.
image