Gminny Ludowy Klub Sportowy Goniec Żarów

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Gminny Ludowy Klub Sportowy Goniec Żarów to klub szachowy z siedzibą w Żarowie, w pobliżu Wrocławia, który powstał w 1996 roku. W 2021 r. uroczyście obchodził 25-lecie działalności. Z  okazji tego jubileuszu prezes klubu, Artur Adamek, napisał książkę „Goniec Żarów – 25 lat historii szachów z Żarowie” – 25 lat historii klubu szachowego Goniec Żarów zebrane w jednym miejscu.

Podstawową działalnością klubu są szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych oraz organizacja i udział w turniejach szachowych.

Klub działa w ramach Ludowych Zespołów Sportowych, bierze udział w Dolnośląskich Igrzyskach, gdzie zdobył kilkadziesiąt medali. W ramach LZS bierze również udział w Turnieju „Złota Wieża”. Jest to najstarszy drużynowy turniej szachowy w kraju. Drużyna Gońca Żarów regularnie przez wiele lat uzyskiwała awans do finału krajowego.

Drużyna Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Goniec Żarów gra obecnie w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Dolnośląska 2022/23, a także w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Okręgowa, grupa wałbrzyska.

W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów, w tym m.in. zdobycie 2. miejsca w sezonie 2021/22 w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Okręgowa, grupa wałbrzyska, a także 2. miejsca w sezonie 2020/21 w IV Dolnośląskiej Lidze Szachowej, okręg wałbrzyski. Klub jest również organizatorem imprez i turniejów szachowych, takich jak m.in. Otwarte Mistrzostwa Żarowa w szachach, Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego, Międzypowiatowa Liga Szachowa, symultany szachowe z arcymistrzami.

image