Klub szachowy w Poznaniu – lista poznańskich klubów szachowych

Jak rozpocząć swoją przygodę z szachami w Poznaniu? Gdzie znaleźć klub dla początkujących i zaawansowanych? Gdzie zapisać dziecko na szachy w Poznaniu? To tylko kilka pytań, na które odpowiadamy w artykule. Przeczytaj i rozwijaj swoją pasję.

  1. Szachy w Poznaniu – Klub Raszyn
  2. Klub szachowy „Na Pięterku”
  3. Poznańska Akademia Szachowa
  4. Klub Szachowy Lech WSUS w Poznaniu

Szachy to nie tylko świetna rozrywka, dla osób w każdym wieku, ale również ogromna nauka. Ta gra w znacznym stopniu rozwija umiejętność logicznego myślenia i obmyślania strategii, co łatwo można zobaczyć na przykładzie dzieci. Te, które regularnie grają w szachy, osiągają dużo lepsze wyniki w nauce, nie mają również problemów z przedmiotami ścisłymi. Ponadto szachy uczą kultury i cierpliwości. Mogą być również sposobem na odstresowanie, po ciężkim dniu pracy. A jak zacząć swoją przygodę z tą grą w Poznaniu? Do jakich klubów szachowych w tym mieście można się zapisać? Przedstawiamy listę.

1. Szachy w Poznaniu – Klub Raszyn

Raszyn to osiedlowy klub, który mieści się przy ulicy Rynarzewskiej 9 w Poznaniu. Oprócz szkoły tańca, koła wędkarskiego czy studia piosenki, działa tu właśnie klub szachowy. Prowadzone są tam 45- lub 90-minutowe zajęcia dla dzieci, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, który ma nie tylko ogromne doświadczenie w tej grze, ale również odpowiednie podejście. Oprócz zajęć szachowych dla dzieci, w klubie Raszyn działa sekcja szachowa, do której mogą zapisać się dorośli gracze. Pasjonaci szachów mogą pograć tu nie tylko z innymi członkami sekcji, ale również wziąć udział w rozgrywkach okręgowych. Wszelkie informacje na temat zajęć w tym klubie, można znaleźć na ich stronie internetowej.

2. Klub szachowy „Na Pięterku”

UMKS „Na Pięterku” to juniorski klub szachowy, który zarazi twoje dziecko miłością do tej gry. Klub został założony w 2000 roku i mieści się na osiedlu Orła Białego. Zajęcia odbywają się tu w różnych grupach – osobno zajęcia dla przedszkolaków, początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Działa tu również grupa wicemistrzowska i mistrzowska. Nic więc dziwnego, że członkowie klubu „Na Pięterku” mają na swoim koncie liczne osiągnięcia.

szachy-kluby-szachowe

3. Poznańska Akademia Szachowa

W Poznaniu działa również Akademia Szachowa, która prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w grupach początkujących i zaawansowanych. Dodatkowo Akademia organizuje warsztaty szachowe dla dzieci, a nawet półkolonie szachowe. Zajęcia prowadzone są tam w grupach, bądź indywidualnie przez międzynarodowego mistrza Dominika Pędzicha, który w 1992 był reprezentantem Polski na Olimpiadzie w Manili. Dzięki czemu dzieci mogą uczyć się tam pod okiem prawdziwego profesjonalisty. Ponadto Akademia Szachowa w Poznaniu organizuje zajęcia dla dzieci w szkołach, nie tylko na terenie Poznania, ale również okolicznych miast.

4. Klub Szachowy Lech WSUS w Poznaniu

Ten klub szachowy mieści się przy Głogowskiej 26, w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Szkółka szachowa prowadzi tam zajęcia w czterech grupach, których skład jest uzależniony od wieku i umiejętności dzieci i młodzieży. Członkowie grupy zaawansowanej mogą już reprezentować Klub Lech WSUS w rozgrywkach ligowych seniorów i juniorów. Informacje o zajęciach, a także wszystkich turniejach, w których uczestniczą członkowie klubu, można znaleźć na stronie internetowej Lech WSUS.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *