Zamojski Klub Szachowy

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Zamojski Klub Szachowy (ZKS) to klub szachowy z siedzibą w Zamościu, w województwie lubelskim. Został założony w 1962 roku i od tamtej pory aktywnie działa na szachowej mapie Polski.

ZKS posiada sekcję szachową dla dzieci i młodzieży, gdzie szkolone są podstawowe umiejętności szachowe, a także sekcję seniorów, gdzie zawodnicy grają w rozgrywkach ligowych i turniejach indywidualnych. Klub organizuje też regularnie własne turnieje szachowe, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in. Otwarte Mistrzostwa Zamościa.

Zamojski Klub Szachowy jest znany z sukcesów swoich zawodników na szachowych arenach krajowych i międzynarodowych. Wychowankowie klubu zdobywali medale na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także na turniejach o zasięgu europejskim i światowym.

Celem ZKS jest nie tylko szkolenie zawodników, ale także popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży oraz promocja Zamościa i regionu lubelskiego poprzez organizację imprez szachowych. Klub angażuje się także w działania charytatywne i społeczne, m.in. organizując turnieje na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

image