UKS Gedanensis Gdańsk

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

UKS Gedanensis Gdańsk to jeden z największych i najbardziej utytułowanych klubów szachowych w Polsce, który cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. W historii klubu można znaleźć wiele sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

W klubie UKS Gedanensis Gdańsk znajdują się liczne sekcje, które skupiają zarówno początkujących, jak i doświadczonych szachistów. Klub ten organizuje szkolenia i treningi dla swoich zawodników, a także dla innych zainteresowanych grą w szachy. W ramach swojej działalności klub ten angażuje się także w propagowanie szachów w regionie pomorskim, organizując liczne turnieje szachowe i inne imprezy związane z tą dyscypliną sportową.

UKS Gedanensis Gdańsk posiada wiele sukcesów na swoim koncie. W 2021 roku drużyna klubowa zdobyła 2. miejsce w II lidze drużynowych mistrzostw Polski w szachach, a w 2019 roku drużyna juniorska zdobyła brązowy medal w drużynowych mistrzostwach Polski. Ponadto szereg zawodników klubu zdobywa medale w turniejach i mistrzostwach Polski, a także bierze udział w międzynarodowych turniejach szachowych.

image