UKS Korona Gdańsk

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

UKS Korona Gdańsk to jeden z największych i najbardziej znanych klubów szachowych w Gdańsku i w województwie pomorskim. Działalność klubu skupia się na propagowaniu szachów i rozwijaniu umiejętności zawodników na różnym poziomie zaawansowania.

W klubie UKS Korona Gdańsk działa sekcja juniorska, w której skupieni są najmłodsi adepci gry w szachy. Klub ten organizuje szkolenia i treningi dla swoich zawodników, a także dla innych zainteresowanych grą w szachy. W ramach swojej działalności klub ten angażuje się także w propagowanie szachów w regionie pomorskim, organizując liczne turnieje szachowe i inne imprezy związane z tą dyscypliną sportową.

UKS Korona Gdańsk bierze udział w rozgrywkach szachowych na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. W 2021 roku drużyna klubowa zdobyła 3. miejsce w III lidze drużynowych mistrzostw Polski w szachach, a zawodnik klubu zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich. Ponadto klub ten posiada w swoim gronie wielu utalentowanych zawodników, którzy regularnie zdobywają medale na turniejach szachowych.

UKS Korona Gdańsk organizuje również wiele turniejów szachowych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. W 2021 roku klub zorganizował między innymi Otwarte Mistrzostwa Gdańska w szachach szybkich i błyskawicznych.

image