MKS przy MDK Trzcianka

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

MKS przy MDK Trzcianka to klub szachowy z siedzibą w Trzciance, w Polsce. Klub powstał przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance i działa nieprzerwanie do dzisiaj.

Drużyny szachowe MKS przy MDK Trzcianka biorą udział w rozgrywkach szachowych na poziomie lokalnym i regionalnym.

Warto dodać, że Trzcianka to miasto z długą tradycją szachową. W latach 80. XX wieku w Trzciance działał jeden z najlepszych klubów szachowych w Polsce – Spójnia Trzcianka, który w swoim składzie miał wielu utytułowanych szachistów. W 1983 roku w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach, które zorganizował klub Spójnia Trzcianka. Od tamtego czasu Trzcianka była wielokrotnie gospodarzem imprez szachowych, m.in. Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików.

MKS przy MDK Trzcianka, jako klub szachowy, kontynuuje tę tradycję i rozwija szachy w regionie poprzez organizowanie turniejów, szkoleń i innych wydarzeń związanych z tą grą.

image