Wielkopolski Klub Szachowy

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Wielkopolski Klub Szachowy to klub szachowy z siedzibą w Poznaniu. Klub ten działa od 1994 roku i jest jednym z największych i najbardziej znanych klubów szachowych w Polsce.

Drużyna Wielkopolskiego Klubu Szachowego regularnie bierze udział w turniejach szachowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Klub ten ma na swoim koncie wiele sukcesów w rozgrywkach szachowych, w tym m.in. tytuł drużynowego mistrza Polski.

W klubie szachowym Wielkopolski Klub Szachowy działa sekcja szachowa dla dzieci i młodzieży, która oferuje szkolenia i treningi szachowe dla początkujących i zaawansowanych szachistów. Sekcja ta ma na celu rozwijanie pasji i zainteresowań szachowych u dzieci i młodzieży oraz przygotowanie młodych talentów do startu w turniejach szachowych.

Wielkopolski Klub Szachowy jest również zaangażowany w organizację różnego rodzaju imprez i turniejów szachowych, w tym m.in. w organizację Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Poznań Open”.

Podsumowując, Wielkopolski Klub Szachowy to klub szachowy z siedzibą w Poznaniu, który ma długą historię i wiele sukcesów na polu szachowym. Klub ten skupia zarówno doświadczonych, jak i młodych szachistów, oferując im treningi i szkolenia szachowe oraz możliwość startu w turniejach szachowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

image