MDK Białystok

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub MDK Białystok działa już od 1952 roku i przez wiele lat był jednym z najważniejszych klubów szachowych w Polsce. MDK Białystok to klub szachowy z siedzibą w Białymstoku. W klubie działają sekcje szachowe dla dzieci i młodzieży, a także drużyny seniorskie. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej znanym klubem szachowym w regionie.

W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów, m.in. zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski juniorów w 2015 roku, a także wielokrotne zdobycie medali na mistrzostwach Polski i międzynarodowych turniejach.

W historii klubu można wyróżnić wiele znakomitych szachistów, którzy osiągali sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach.

MDK Białystok jest organizatorem wielu prestiżowych turniejów szachowych, m.in. Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Białegostoku, który jest jednym z najważniejszych turniejów szachowych w Polsce.

MDK Białystok prowadzi również działania społeczne i charytatywne. Klub organizuje m.in. turnieje szachowe na cele charytatywne oraz współpracuje z Fundacją TVN „Nie jesteś sam”.

image