KSz Jagiellonia Białystok

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KSz Jagiellonia Białystok to klub szachowy z siedzibą w Białymstoku, założony w 2011 roku. Klub jest jednym z największych i najaktywniejszych klubów szachowych na Podlasiu i zrzesza wiele sekcji szachowych dla dzieci i młodzieży.

Drużyna seniorów KSz Jagiellonia Białystok gra obecnie w I lidze, czyli drugiej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów, w tym m.in. zdobycie drużynowego wicemistrzostwa Polski w sezonie 2016/2017, a także zdobycie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski Drużyn do lat 16 w 2013 roku. Wśród zawodników, którzy reprezentowali klub w przeszłości, są tacy mistrzowie jak m.in. Kamil Dragun czy Tomasz Markowski.

KSz Jagiellonia Białystok organizuje liczne turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. turnieje dla początkujących oraz turnieje rangi mistrzowskiej.

Klub prowadzi także szkolenia dla trenerów szachowych oraz szkolenia dla nauczycieli, którzy chcą prowadzić lekcje szachów w swoich szkołach.

KSz Jagiellonia Białystok regularnie organizuje obozy szkoleniowe dla swoich zawodników, na których szachiści mogą podnosić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

W klubie działa sekcja szachów szybkich, w której rozgrywane są turnieje z ograniczonym czasem gry na partię. W klubie są prowadzone także zajęcia dla dorosłych, którzy chcą nauczyć się grać w szachy lub doskonalić swoje umiejętności.

KSz Jagiellonia Białystok jest aktywny w działaniach na rzecz popularyzacji szachów wśród dzieci i młodzieży, organizując m.in. turnieje szachowe w szkołach oraz warsztaty szachowe dla dzieci.

W klubie trenują zarówno utalentowani juniorzy, jak i doświadczeni szachiści. Dzięki temu klub jest w stanie zapewnić swoim zawodnikom odpowiednie warunki szkoleniowe oraz możliwości rozwoju i zdobywania doświadczenia na turniejach i w rozgrywkach ligowych.

image