LKSz Caissa Lubsko

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

LKSz Caissa Lubsko to klub szachowy z siedzibą w Lubsku w województwie lubuskim, którego historia sięga początku lat 80. XX wieku. Klub powstał w 1982 roku i początkowo działał jako sekcja szachowa przy Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Lubsko. Wkrótce jednak, ze względu na zainteresowanie szachami wśród mieszkańców Lubuskiego, sekcja szachowa stała się samodzielnym klubem i przyjęła nazwę LKSz Caissa Lubsko.

W swojej historii klub wielokrotnie odnosił sukcesy w rozgrywkach ligowych i turniejach, a jego zawodnicy osiągali dobre wyniki na szachowej arenie krajowej i międzynarodowej. W 1995 roku drużyna LKSz Caissa Lubsko zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów.

Klub aktywnie uczestniczy w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach, m.in. w Lidze Zachodniej, w której drużyna seniorów LKSz Caissa Lubsko odnosiła liczne sukcesy. Ponadto klub organizuje wiele turniejów szachowych, w tym międzynarodowe turnieje otwarte, w których uczestniczą zawodnicy z różnych krajów.

LKSz Caissa Lubsko działa również na rzecz promocji szachów wśród dzieci i młodzieży, organizując zajęcia szachowe dla najmłodszych oraz współpracując ze szkołami i przedszkolami w regionie.

image