KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie to klub sportowy z siedzibą w Krośnie Odrzańskim w województwie lubuskim, który posiada sekcję szachową. Klub został założony w 1945 roku i od początku swojego istnienia angażował się w rozwijanie sportu w regionie.

Sekcja szachowa KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie powstała w 1960 roku i od tego czasu zrzeszała wielu miłośników tej gry w różnym wieku. W swojej historii klub odnosił liczne sukcesy w rozgrywkach ligowych i turniejach szachowych, a jego zawodnicy osiągali dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej.

W latach 80. drużyna szachowa KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie grała w II lidze, a w sezonie 1988/1989 zajęła 2. miejsce w rozgrywkach, co pozwoliło na awans do I ligi. W kolejnym sezonie drużyna zajęła 6. miejsce w I lidze i utrzymała się w tej klasie rozgrywkowej.

Obecnie sekcja szachowa KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie działa nadal i bierze udział w rozgrywkach ligowych, m.in. w Lubuskiej Lidze Szachowej. Ponadto klub organizuje wiele turniejów szachowych, w tym międzynarodowe turnieje otwarte, w których uczestniczą zawodnicy z różnych krajów.

image