KSz HETMAN Kielce

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KSz HETMAN Kielce to klub szachowy z Kielc. Jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów szachowych w Polsce. Klub ten powstał w 1947 roku i od tego czasu działa na rzecz popularyzacji i rozwoju gry w szachy w Kielcach i okolicach.

KSz HETMAN Kielce posiada silną sekcję juniorską oraz seniorską. W klubie organizowane są szkolenia i treningi dla dzieci i młodzieży, a zawodnicy klubu regularnie uczestniczą w turniejach szachowych na różnych poziomach zaawansowania. Klub ten bierze również udział w rozgrywkach szachowych na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

KSz HETMAN Kielce jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów szachowych w Polsce, zdobywającym wiele medali i tytułów zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnej. Klub ten ma na swoim koncie wiele zwycięstw w najważniejszych imprezach szachowych w Polsce, takich jak Mistrzostwa Polski Drużynowych, Puchar Polski, czy Indywidualne Mistrzostwa Polski.

KSz HETMAN Kielce organizuje także wiele turniejów szachowych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. W 2021 roku klub zorganizował m.in. Otwarte Mistrzostwa Kielc w szachach szybkich i błyskawicznych oraz Międzynarodowy Turniej Szachowy HETMAN CUP.

image