KLUB MARYNARKI WOJENNEJ

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub Marynarki Wojennej to klub szachowy związany z polską marynarką wojenną. Klub został założony w 1953 roku i od tamtego czasu działa przy różnych jednostkach Marynarki Wojennej w Polsce.

W klubie działa zarówno sekcja juniorska, jak i seniorska. Celem klubu jest rozwijanie umiejętności szachowych, popularyzacja gry w szachy oraz kształtowanie postaw sportowych. Klub organizuje treningi szachowe, turnieje i zawody, a także uczestniczy w rozgrywkach szachowych na różnych szczeblach.

Klub Marynarki Wojennej jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów szachowych w Polsce. W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Wśród szachistów związanych z klubem można wymienić m.in. mistrza Polski w szachach, Władysława Litmana, czy siedmiokrotnego medalistę olimpijskiego, Jana Adamskiego.

Klub Marynarki Wojennej jest również aktywny w dziedzinie działalności społecznej i charytatywnej. Klub organizuje m.in. turnieje szachowe na cele charytatywne, a także prowadzi akcje promujące grę w szachy wśród dzieci i młodzieży.

image