AZS AGH Kraków

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

AZS AGH Kraków to klub szachowy z siedzibą w Krakowie w Polsce, zrzeszający studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Klub ten działa od lat 60. XX wieku i jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych klubów szachowych w Polsce.

AZS AGH Kraków oferuje swoim członkom wiele różnych aktywności związanych ze szachami, w tym organizację turniejów, szkoleń, treningów oraz udziału w rozgrywkach ligowych. Działają tu sekcje szachowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a klub prowadzi również zajęcia szachowe w szkołach.

Klub ten jest znany z organizacji różnych imprez szachowych, w tym turniejów, rozgrywek ligowych i mistrzostw. AZS AGH Kraków regularnie bierze udział w zawodach szachowych na różnych poziomach, osiągając wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Celem AZS AGH Kraków jest rozwijanie zainteresowania szachami wśród studentów i mieszkańców Krakowa, a także promowanie tej dyscypliny sportu w Polsce. Klub ten jest również aktywny w organizowaniu szkoleń dla nauczycieli oraz propagowaniu szachów wśród innych szkół.

W skład drużyny AZS AGH Kraków wchodzą zarówno doświadczeni i utytułowani szachiści, jak i młodzi szachiści z dużym potencjałem. Drużyna ta regularnie bierze udział w różnych zawodach szachowych, osiągając wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Klub ten jest znany z dobrej organizacji zawodów szachowych oraz z licznych inicjatyw promujących szachy w regionie, w tym turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży oraz spotkań z utytułowanymi szachistami. Wielu członków klubu to również aktywni działacze szachowi, którzy angażują się w rozwój tej dyscypliny sportu w Polsce.

image