KS Cracovia 1906 Kraków

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KS Cracovia 1906 Kraków to klub szachowy z siedzibą w Krakowie, w Małopolsce. Jest to sekcja szachowa klubu sportowego Cracovia 1906, który został założony w 1906 roku. Sekcja szachowa klubu Cracovia 1906 została założona w 1924 roku.

W klubie KS Cracovia 1906 działa sekcja szachowa, w której trenują zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli szachiści. Klub ten organizuje turnieje i zawody szachowe na różnym poziomie, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych szachistów.

KS Cracovia 1906 jest znany z organizacji turniejów szachowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W klubie występują zarówno zawodnicy reprezentujący klub, jak i szachiści zaproszeni z innych klubów. Członkowie klubu regularnie uczestniczą w różnego rodzaju zawodach, a także organizują i współorganizują imprezy szachowe w Krakowie i okolicach.

Celem klubu KS Cracovia 1906 jest rozwijanie umiejętności szachowych swoich zawodników, popularyzacja gry w szachy, a także promowanie kultury fizycznej i sportu.

image