Polski Związek Szachowy

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Polski Związek Szachowy (PZSzach) to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca miłośników szachów w Polsce. Siedziba związku znajduje się w Warszawie. Powstał w 1922 roku.

Organizacja skupia w swoich szeregach zarówno zawodników, jak i trenerów, sędziów, organizatorów i inne osoby związane z tą dyscypliną sportu.

Głównym celem Polskiego Związku Szachowego jest rozwijanie i popularyzowanie szachów w Polsce. PZSzach organizuje i współorganizuje liczne turnieje i imprezy szachowe, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, a także prowadzi szkolenia i programy rozwoju dla zawodników w różnym wieku i poziomie zaawansowania.

Polski Związek Szachowy jest również odpowiedzialny za reprezentowanie Polski w międzynarodowych organizacjach szachowych, takich jak Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) oraz za organizowanie imprez o randze międzynarodowej, takich jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata w szachach.

Polski Związek Szachowy to nie tylko organizacja skupiająca szachistów, ale także ważna instytucja, która wspiera i szkoli młode talenty.

image