MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW – sekcja szachowa

klub szachowy

4.4/52 oceny

MUKS MDK Śródmieście Wrocław to wrocławski klub sportowy, którego sekcja szachowa działa od 2010 roku.

Klub ma swoją siedzibę w zabytkowej kamienicy w centrum miasta. Należy do największych dolnośląskich klubów – ma ponad 500 członków!

W klubie szkolone są dzieci i młodzież. MUKS MDK Śródmieście Wrocław organizuje liczne turnieje (m.in. Kongres dr Jana Zukertorta, Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka), obozy szkoleniowe, a także prowadzi szkolenia dla trenerów.

Drużyna MUKS MDK Śródmieście Wrocław w sezonie 2022/2023 bierze udział w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Dolnośląska.

Natomiast drużyna juniorska w 2023 r. będzie brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów – II Liga.
W historii klubu odnotowano liczne sukcesy, w tym m.in. zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Juniorów oraz brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich.

Trenerzy sekcji szachowej MUKS MDK Śródmieście Wrocław wyszkolili wielu juniorów, którzy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych, na Mistrzostwa Unii Europejskiej, a także na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Dzieci do lat 8.

2 oceny dla MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW – sekcja szachowa

image
taranis8430 1 oceny
Dobry klub
3.8

MUKS to dobry klub, w którym kiedyś trenowałem. Bardzo dobrze wspominam zajęcia z Panem Kapralskim 🙂 trochę krzyczał, ale fajna była atmosfera. Jednak jeśli nic się nie zmieniło to na zajęcia w może zapisać się każdy bez względu na przynależność klubową. Polecam!

Najlepsze miejsce dla ambitnych juniorów
5.0.0

MUKS to typowo juniorski klub. Jako jeden z nielicznych prowadzi zajęcia szachowe zupełnie za darmo. Dzieje się tak ze względu na to że trenerzy są pracownikami MDK Śródmieście. Zajęcia prowadzone są w MDKu ale również w szkołach podstawowych i średnich. Wielkim atutem są trenerzy którzy posiadają bardzo wysoki poziom szachowy jak również potrafią tą wiedzę przekazać dalej. (Ranking trenerów w zakresie 2100-2400+) Dowodem skuteczności szkolenia jest spore grono finalistów mistrzostw polski co roku oraz medale na tej i innych imprezach.

image