MLKS Ostródzianka Ostróda

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

MLKS Ostródzianka Ostróda to klub szachowy z wieloletnią tradycją, który powstał w 1946 roku w Ostródzie, w województwie warmińsko-mazurskim. Klub ten zrzesza zarówno początkujących, jak i doświadczonych zawodników zainteresowanych grą w szachy w Ostródzie i okolicach.

W klubie działa sekcja juniorska i seniorska, skupiające wielu utalentowanych zawodników. MLKS Ostródzianka Ostróda organizuje liczne treningi i szkolenia szachowe, które pozwalają zawodnikom rozwijać swoje umiejętności i poprawiać swoją grę.

W swojej historii klub ten odnosił wiele sukcesów na arenie regionalnej i krajowej. Zawodnicy MLKS Ostródzianka Ostróda zdobywali liczne medale na różnych turniejach szachowych, a klub ten regularnie plasuje się w czołówce drużynowych rozgrywek szachowych. W 2018 roku drużyna seniorska klubu zdobyła wicemistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego.

Klub ten aktywnie działa również na rzecz popularyzacji i rozwoju szachów wśród dzieci i młodzieży. Współpracuje z lokalnymi szkołami i organizacjami sportowymi, organizując szkolenia, turnieje i imprezy integracyjne. MLKS Ostródzianka Ostróda przyczynia się do rozwoju tej dyscypliny sportowej w Ostródzie i okolicach oraz do promocji wartości związanych z rywalizacją sportową oraz kształceniem umiejętności intelektualnych poprzez grę w szachy.

image