LUKSz Orient Sokółka

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

LUKSz Orient Sokółka to klub szachowy z siedzibą w Sokółce, założony w 1957 roku. W klubie działają sekcje szachowe dla dzieci i młodzieży, a także drużyny seniorskie.

W klubie działa sekcja szachowa dla dziewcząt, która jest jedną z najsilniejszych sekcji w Polsce. Dziewczyny z LUKSz Orient Sokółka regularnie zdobywają medale na mistrzostwach Polski i międzynarodowych turniejach.

Klub jest organizatorem wielu prestiżowych turniejów szachowych, m.in. Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce czy Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Szudziałowie.

LUKSz Orient Sokółka ma w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników, którzy regularnie zdobywają medale na krajowych i międzynarodowych turniejach. W klubie trenują zarówno zawodnicy młodzi, jak i doświadczeni szachiści.

Klub prowadzi także działania na rzecz popularyzacji szachów wśród dzieci i młodzieży, organizując m.in. zajęcia szachowe w szkołach, turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdy szkoleniowe.

W 2017 roku klub obchodził 60-lecie swojego istnienia, z tej okazji zorganizowano wiele uroczystości oraz turniejów szachowych.

LUKSz Orient Sokółka jest związany z lokalną społecznością, klub organizuje wiele imprez kulturalnych i sportowych, m.in. pikniki, festyny czy imprezy charytatywne.

image