LKS Sanovia Lesko

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

LKS Sanovia Lesko to klub szachowy z siedzibą w Lesku, w województwie podkarpackim. Klub został założony w 2009 roku i działa nieprzerwanie, propagując szachy jako sport, formę rekreacji i nauki.

W klubie działają różne sekcje szachowe, skupiające zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych zawodników. Klub regularnie organizuje turnieje szachowe, zarówno dla swoich zawodników, jak i dla szerszej społeczności, a także bierze udział w zawodach szachowych na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

LKS Sanovia Lesko ma na swoim koncie wiele sukcesów w turniejach szachowych, a zawodnicy klubu zajmują czołowe miejsca w krajowych rankingach. W 2013 roku drużyna klubu zdobyła drużynowe mistrzostwo Polski juniorów do lat 14.

Klub prowadzi także szkolenia i treningi szachowe dla zawodników w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy kładą nacisk na rozwijanie umiejętności technicznych, taktycznych i psychologicznych.

LKS Sanovia Lesko jest również aktywny w działalności społecznej i kulturalnej, organizując różne inicjatywy i imprezy dla mieszkańców regionu. Klub angażuje się w różne projekty charytatywne i społeczne, a także współpracuje z lokalnymi szkołami i instytucjami, aby propagować szachy jako wartościowy i rozwijający sport.

Więcej informacji o klubie, treningach, zawodach i innych inicjatywach można znaleźć na stronie internetowej klubu lub na oficjalnym profilu klubu na portalach społecznościowych.

image