Klub Szachowy Sulechów

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub Szachowy Sulechów to klub szachowy z siedzibą w Sulechowie w województwie lubuskim, którego historia sięga początku lat 70. Klub powstał w 1975 roku z inicjatywy grupy miłośników szachów z Sulechowa i okolic. Początkowo klub działał pod nazwą „Orzeł” Sulechów i był sekcją szachową przy klubie sportowym „Orzeł” Sulechów.

Wkrótce jednak, ze względu na zainteresowanie szachami wśród mieszkańców Sulechowa i okolic, sekcja szachowa stała się samodzielnym klubem i przyjęła nazwę Klub Szachowy Sulechów. W swojej historii klub odnosił liczne sukcesy w rozgrywkach ligowych i turniejach szachowych, a jego zawodnicy reprezentowali klub w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych na różnych szczeblach.

W 1981 roku drużyna szachowa Klubu Szachowego Sulechów zdobyła wicemistrzostwo Lubuskiej Ligi Szachowej, a w 1992 roku klub zdobył tytuł drużynowego Mistrza Lubuskiego Związku Szachowego.

Obecnie Klub Szachowy Sulechów działa nadal i bierze udział w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach. Ponadto, klub organizuje wiele turniejów szachowych dla dzieci i dorosłych, w tym międzynarodowe turnieje otwarte, w których uczestniczą zawodnicy z różnych krajów.

Klub Szachowy Sulechów aktywnie promuje szachy wśród dzieci i młodzieży, organizując szkolenia i zajęcia szachowe dla najmłodszych oraz współpracując ze szkołami i przedszkolami w regionie.

image