Klub Szachowy Stilon Gorzów Wielkopolski

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Klub Szachowy Stilon Gorzów Wielkopolski to klub szachowy z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. Klub został założony w 1949 roku i jest jednym z najstarszych klubów szachowych w Polsce.

W swojej historii klub odnosił wiele sukcesów w rozgrywkach ligowych i turniejach szachowych, a jego zawodnicy reprezentowali klub w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych na różnych szczeblach. W latach 60. i 70. drużyna szachowa Stilonu Gorzów Wielkopolski była jednym z najlepszych zespołów w Polsce, zdobywając liczne medale i tytuły mistrzowskie.

W latach 70. i 80. klub odnosił sukcesy w rozgrywkach drużynowych, m.in. w Lidze Mistrzów, a jego zawodnicy osiągali dobre wyniki na arenie międzynarodowej. W latach 90. klub kontynuował swoją działalność w rozgrywkach ligowych, uczestnicząc w rozgrywkach I ligi i II ligi.

Obecnie Klub Szachowy Stilon Gorzów Wielkopolski jest aktywny w promowaniu szachów w regionie i organizuje wiele turniejów szachowych dla dzieci i dorosłych.

Klub Szachowy Stilon Gorzów Wielkopolski jest uznawany za jedną z ważniejszych instytucji sportowych w Gorzowie Wielkopolskim i regionie, a sekcja szachowa klubu cieszy się uznaniem wśród miłośników tej gry.

image