KKS Ormuzd Kartuzy

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KKS Ormuzd Kartuzy to klub szachowy z siedzibą w Kartuzach, w województwie pomorskim. Klub działa od ponad 60 lat i jest jednym z najstarszych klubów szachowych w regionie.

W klubie prowadzone są treningi szachowe dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych, a także dla dorosłych szachistów. Celem klubu jest rozwijanie umiejętności szachowych, popularyzacja gry w szachy oraz kształtowanie postaw sportowych.

KKS Ormuzd Kartuzy posiada zarówno drużyny juniorskie, jak i seniorskie, które regularnie biorą udział w rozgrywkach szachowych na różnych szczeblach. W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

Klub prowadzi również działalność społeczną i charytatywną. Współpracuje m.in. z lokalnymi szkołami, organizując turnieje szachowe dla uczniów oraz prowadząc zajęcia pozalekcyjne z szachów. KKS Ormuzd Kartuzy organizuje również akcje charytatywne, m.in. coroczny turniej „Szachy dla Hospicjum”, którego dochód jest przekazywany na cele charytatywne.

image