Wasko HETMAN GKS Katowice

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Wasko Hetman GKS Katowice powstał w 1975 r. i początkowo nazywał się „HetMaN Szopienice”.

Drużyna seniorów gra obecnie w ekstralidze i regularnie zdobywa medale na tych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Drużynę reprezentują znani i znakomici polscy szachiści, ale także zagraniczni arcymistrzowie.

W tym klubie bardzo popularna jest gra korespondencyjna. Wasko HETMAN GKS Katowice może poszczycić się zdobyciem kilku medali, między innymi złotych, w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych z cyklu Mistrzostw Polski.

W klubie szkolone są głównie dzieci i młodzież, ale również dorośli i doświadczeni zawodnicy mogą znaleźć coś dla siebie. Poziom zajęć jest dostosowany zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Klub ten może się poszczycić wieloma osiągnięciami – na szczególne uznanie zasługuje m.in. dziewięciokrotny tytuł zwycięzcy ekstraligi, czyli Drużynowych Mistrzostw Polski! Ponadto to sześciokrotny Drużynowy Wicemistrz Polski.

Drużyna juniorska także się odznacza, np. w roku 2022 wygrała 1 Ligę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i uzyskała awans do ekstraligi. Zawodniczka Wasko Hetman GKS Katowice, Monika Soćko, w 2022 r. osiągnęła historyczne sukces – zdobyła tytuł indywidualnej mistrzyni Europy w szachach.

image