Dawid Czerw Twoja

trener szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Mistrz Międzynarodowy FIDE (IM) z Lublina dla którego szachy są pracą na pełen etat. Prowadzi dwa duże kanały szachowe (jest twórcą treści szachowych popularyzujących grę w szachy):

Od 2017 roku zatrudniony w chess.com, gdzie transmituje szachy oraz tworzy treści o tematyce szachowej. Jest też aktywnym graczem w pościgu za wymarzonym tytułem arcymistrza. W ostatnich latach osiągał sukcesy w dużych turniejach krajowych, m. in. I m. w turnieju B Festiwalu Cracovia Open 2015/2016, II m. grupie IM Katowice Chess Festival w 2018 roku czy II m. w Turnieju Master Festiwalu Szachowego w Ustroniu w 2021 r. Ma na swoim koncie również sukcesy w turniejach zagranicznych: II m. dzielone w Prievidzy (Banicky kahanec – IM) w 2017 roku, dz. I m. dzielone w Pardubicach (Czech Open-A) w 2021 roku oraz III m. dzielone w Pradze (20th International Chess Festival) grupa open A.

Jest również komentatorem szachowym, autorem kursów szachowych (m.in. swoich ulubionych debiutów: Nieprzyjętego Gambitu Hetmańskiego i Przyspieszonego Smoka w Obronie Sycylijskiej) i trenerem szachów (II klasa trenerska).

Na swoim koncie ma rozegranych ponad tysiąc partii rankingowych FIDE, co pokazuje jego ogromne doświadczenie turniejowe i wiedzę na temat gry praktycznej. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych turniejach szachowych. Obecnie reprezentuje klub UKS „Pionier” Jastrzębie Zdrój. To właśnie zmiana barw klubowych otworzyła przed nim nowe możliwości, wyjazdy na turnieje zagraniczne i znaczącą poprawę siły gry. A to przełożyło się na rozwój kariery szachowej i zdobywanie kolejnych tytułów.

W pracy trenerskiej skupia się głównie na rozwijaniu prawidłowego procesu podejmowania decyzji. Jest gorącym zwolennikiem nauki przez praktykę. 

FAQs

Q Czy prowadzisz zajęcia szachowe?

Aktualnie z powodu braku czasu nie zajmuję się lekcjami indywidualnymi. Polecam za to moje kursy: https://www.dawidszachuje.pl/kategoria-produktu/kursy/

Q Zagramy partyjkę?

Niestety, ale brak czasu. Zapraszam na moje streamy - czasem robię gry z widzami: https://www.twitch.tv/dawidczerw

image