Wrocławski Klub Szachowy Hetman

klub szachowy

5.0/51 oceny

Wrocławski Klub Szachowy Hetman to najstarszy, działający do dziś wrocławski klub szachowy, który został założony w 1945 r.! Nazwa klubu nawiązuje do jednej z figur w grze szachowej – hetmana, która jest uważana za najpotężniejszą figurę na szachownicy.

Drużyna seniorów Wrocławskiego Klubu Szachowego Hetman bierze udział w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Dolnośląska, a dwie drużyny (seniorska i juniorska) – w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Liga Okręgowa grupa Wrocław.

Hetman Wrocław reprezentuje wielu doświadczonych i znakomitych szachistów, m.in. arcymistrz Marcin Kamiński (pierwszy wrocławski arcymistrz) oraz mistrz międzynarodowy Franciszek Borkowski.

Historia klubu obfituje w wiele sukcesów, m.in. jeden brązowy (2000 r .) i dwa srebrne medale (1961 r., 2000 r.) na Drużynowych Mistrzostwach Polski. W siedzibie klubu działa Hetmańska Szkółka Szachowa – zajęcia dla przedszkolaków, juniorów i dorosłych. Jej podopieczne w 2022 r. zdobyły dwa medale (złoty i srebrny) w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 7.
Klub współorganizuje cykl Otwartych Mistrzostw Wrocławia.

 

1 ocena dla Wrocławski Klub Szachowy Hetman

image
konra58 1 oceny
Tu grywam.
5.0.0

Grałem w Hetmanie kilka razy, świetna atmosfera, wpisowe przystępne, czasem robią turnieje bez wpisowego 🙂

image