oglądasz szachy i kawa wizytówki

więcej filtrów

brak dodatkowych filtrów dla ustawionego widoku

brak wyników

brak wyników dla Twojego wyszukiwania

spróbuj wyszukać inaczej lub: zresetuj filtry

Jedną z najbardziej znanych kawiarni szachowych na świecie była Cafe de la Regence . W wieku XVII i XIX spotykała się tu cała śmietanka Europy. Począwszy od Jeana Jacques Rousseau po Maksymiliana Robespsierre  czy Napoleona Bonaparte. Z Szachistów grali tutaj Legal czy jego uczeń Philidor. To tutaj narodziło się powiedzenie”kawiarniany mistrz”. Sama kawiarnia została założona dużo wcześniej i początkowo nazywała się Cafe de Palais-Royal.

Kawiarnie szachowe to bardzo fajne i ciekawe miejsca gdzie można umówić się z przyjacielem, czy też też z nieznajomym w celu rozegrania partyjki szachów i napicia się filiżanki kawy czy herbaty. Bardzo często mają bogatą i fascynującą historię co przyciąga miłośników alternatywnego spędzania wolnego czasu.

W Polsce kawiarnia szachowa, czy restauracja szachowa to  miejsce, które nie jest łatwo znaleźć.

Na pewno jednym z takich miejsc jest kawiarnia szachowa w Polanicy-Zdrój.  Innym to kawiarnia szachowa w Warszawie Chess&Art Club

Chcemy dać Ci możliwość szybkiego odnalezienia miejsca, gdzie będziesz mógł umówić się na spotkanie ze swoim partnerem na partyjkę szachów przy kawie lub herbacie.