SRGU Strategia

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

SRGU Strategia to klub szachowy z siedzibą w Rybniku, w województwie śląskim w Polsce. Klub został założony w 1984 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie. Jest to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych klubów szachowych w Polsce.

Członkowie klubu regularnie uczestniczą w turniejach szachowych na terenie Polski i za granicą, osiągając liczne sukcesy. W ciągu wielu lat działalności klubu jego zawodnicy zdobyli wiele nagród i tytułów mistrzowskich w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Wśród najważniejszych osiągnięć klubu można wymienić m.in. trzykrotne zdobycie drużynowego mistrzostwa Polski seniorów w latach 1993, 2000 i 2001 oraz zwycięstwo w rozgrywkach I ligi szachowej w sezonie 2012/2013.

SRGU Strategia prowadzi również działalność szkoleniową, organizując szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub jest także organizatorem licznych imprez szachowych, takich jak turnieje i mistrzostwa, które przyciągają zawodników z całego kraju i za granicą. W ostatnich latach SRGU Strategia stał się jednym z liderów projektu „Szachy w szkole”, promującego naukę gry w szachy w polskich szkołach.

image