RzKSz Rzeszów

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

RzKSz Rzeszów to jeden z najbardziej znanych i cenionych klubów szachowych w Polsce, który został założony w 1945 roku. W klubie od samego początku stawiano na rozwijanie umiejętności szachowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, co przyczyniło się do uzyskania wielu sukcesów przez zawodników klubu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Członkowie klubu RzKSz Rzeszów biorą udział w licznych turniejach szachowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, zdobywając wiele tytułów mistrzowskich. W 1991 roku klub zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski, a w 2018 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii juniorów do 14 lat. W ciągu swojej historii klub zdobył również wiele innych tytułów, a jego zawodnicy regularnie zajmują czołowe miejsca w klasyfikacjach turniejowych.

RzKSz Rzeszów prowadzi szkolenia i treningi szachowe dla zawodników w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. W klubie działa sekcja dla dzieci i młodzieży, a także sekcja dla seniorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności szachowe. Treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy w swojej pracy kładą nacisk na rozwijanie nie tylko umiejętności technicznych, ale także aspektów taktycznych i psychologicznych.

RzKSz Rzeszów to klub szachowy o bogatej historii i tradycjach, który aktywnie angażuje się w promowanie szachów w regionie. Członkowie klubu regularnie organizują własne imprezy szachowe, a klub jest także regularnie wspierany przez władze miasta Rzeszowa.

image