Fundacja im. Akiby Rubinsteina

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

Fundacja im. Akiby Rubinsteina to organizacja non-profit, której celem jest upowszechnianie szachów, propagowanie szachów jako narzędzia edukacyjnego oraz organizacja imprez szachowych.

Fundacja została założona w 2012 roku z inicjatywy grupy pasjonatów szachów i nosi imię Akiby Rubinsteina, jednego z najwybitniejszych szachistów w historii. Od samego początku swojej działalności fundacja angażuje się w organizowanie różnego rodzaju wydarzeń szachowych, takich jak szkolenia, turnieje, a także program „Szachy w szkole”, który ma na celu propagowanie szachów jako narzędzia edukacyjnego i rozwijanie umiejętności intelektualnych u dzieci i młodzieży. W ramach programu organizowane są szkolenia dla nauczycieli i instruktorów szachowych, a także turnieje szachowe dla uczniów.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji im. Akiby Rubinsteina jest organizowany corocznie w Polsce międzynarodowy turniej szachowy im. Akiby Rubinsteina, który cieszy się dużą popularnością w świecie szachów. W turnieju tym biorą udział szachiści z całego świata, w tym wielu utytułowanych graczy, którzy rywalizują o nagrody i prestiżowe miejsca w rankingach światowych.

image