UKS Żak Łomża

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

UKS Żak Łomża to klub szachowy z siedzibą w Łomży, który działa od 1987 roku. W klubie prowadzone są treningi szachowe dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Celem klubu jest rozwijanie umiejętności szachowych, popularyzacja gry w szachy oraz kształtowanie postaw sportowych.

W UKS Żak Łomża trenują zarówno początkujący, jak i doświadczeni szachiści. Klub posiada zarówno drużyny juniorskie, jak i seniorskie, które regularnie biorą udział w rozgrywkach szachowych na różnych szczeblach.

W historii klubu można wyróżnić wiele sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Zawodnicy UKS Żak Łomża wielokrotnie zdobywali medale na mistrzostwach Polski, a także na międzynarodowych turniejach szachowych.

Klub prowadzi również działalność społeczną i charytatywną. Współpracuje m.in. z lokalnymi szkołami, organizując turnieje szachowe dla uczniów oraz prowadząc zajęcia pozalekcyjne z szachów. UKS Żak Łomża organizuje również akcje charytatywne, m.in. coroczny turniej „Szachy dla Hospicjum”, którego dochód jest przekazywany na cele charytatywne.

image