KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice to klub szachowy z siedzibą w Gliwicach, który działa przy Kole Szkolnym AZS Politechniki Śląskiej. Klub ten został założony w 1954 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów szachowych w Polsce.

Drużyna KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice regularnie bierze udział w turniejach szachowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Klub ten ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym m.in. 6 tytułów mistrza Polski drużynowo oraz wiele indywidualnych tytułów mistrza Polski.

W klubie szachowym KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice działa sekcja szachowa dla dzieci i młodzieży, która oferuje szkolenia i treningi szachowe dla początkujących i zaawansowanych szachistów. Sekcja ta ma na celu rozwijanie pasji i zainteresowań szachowych u dzieci i młodzieży oraz przygotowanie młodych talentów do startu w turniejach szachowych.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice jest również zaangażowany w organizację różnego rodzaju imprez i turniejów szachowych, w tym m.in. w organizację Międzynarodowego Turnieju Szachowego „Gliwice Open”.

Podsumowując, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice to klub szachowy z siedzibą w Gliwicach, który ma długą historię i wiele sukcesów na polu szachowym. Klub ten skupia zarówno doświadczonych, jak i młodych szachistów, oferując im treningi i szkolenia szachowe oraz możliwość startu w turniejach szachowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

image