IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski

klub szachowy

brak opinii, możesz dodać pierwszą ocenę!

IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski to klub szachowy z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, w województwie świętokrzyskim. Jest to jeden z wielu klubów szachowych działających w Polsce i zrzeszający osoby zainteresowane grą w szachy w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach.

IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski posiada sekcje juniorską oraz seniorską. W klubie organizowane są szkolenia i treningi dla dzieci i młodzieży, a zawodnicy klubu regularnie uczestniczą w turniejach szachowych na różnych poziomach zaawansowania. Klub ten bierze również udział w rozgrywkach szachowych na poziomie regionalnym i krajowym.

IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski organizuje także wiele turniejów szachowych, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. W 2021 roku klub zorganizował między innymi Otwarte Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w szachach szybkich i błyskawicznych.

IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski jest również klubem o tradycjach, który powstał w 1989 roku i od tego czasu działa na rzecz popularyzacji i rozwoju gry w szachy w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach. Dzięki swojemu doświadczeniu klub ten może przyczyniać się do kształtowania postaw sportowych wśród swoich zawodników oraz do propagowania wartości związanych z tą dyscypliną sportową.

image